Воспитательная работа

 

Каляндар

мерапрыемстваў па выкананні плана выхаваўчай і ідэалагічнай работы  дзяржаўнай установы адукацыі “Альгомельская сярэдняя школа”

на  ІІ чвэрць

2022/2023 навучальны год

 

Назва мерапрыемстваў

Дата правядзення

Клас

Адказны

ЛІСТАПАД

 

1

Тыдзень прававых ведаў “Адказнасць і права”

14.11-18.11

3-11

Кудласевіч Т.І., кл.кіраўнікі

2

Удзел у конкурсе камп’ютарных распрацовак “Патрыет.by”

да 30.11

5-11

Андрэйкавец К.І.

3

Тэматычная вечарына – дзелавая гульня “Падлетак і закон”

26.11.

8-11

Леська Г.А.,

Кудласевіч Т.І.

5

Тыдзень талерантнасці

21.11-25.11

1-11

Беразоўская Г.М.

кл.кір.

6

Конкурс “Атлас прафесій”

29.11.

1-4

Беразоўская Г.М.

Кл.кіраўнікі

7

Выстава дэкаратыўна-прыкладной творчасці “Калядная зорка”

да 26.11.

4-11

Пархомаў Э.М.,

Пархомава С.І.

8

Конкурс творчых работ “Подзвіг настаўніка ў гады Вялікай Айчыннвй вайны”

да 25.11

5-11

Карняйчук У.П.

кл.кіраўнікі

9

Конкурс даследчых работ “Адкрывая свет – адкрываю сябе”

14.11

5-11

Настаўнікі

10

Акцыя “Моладзь супраць курэння”

17.11

5-11

Кудласевіч Т.І.,

Андрэйкавец Н.І.

11

Тыдзень патрыятычнай кнігі “Чытаць. Памятаць. Шанаваць”

21.11-26.11

1-11

Шаўчук Р.М.,

Карняйчук У.П.

12

Удзел у раенным этапе абласной выставы дэкаратыўна-прыкладнога мастацтва

да 26.11

1-11

Кл.кіраўнікі,

Пархомава С.І.

13

Удзел у конкурсе дзіцячых і маладзежных СМІ “START ПРЭС”

лістапад

8-11

Леська Г.А.

14

Выстава-конкурс “Лед. Кветкі. Фантазія”

Лістапад-снежань

1-11

Пархомава С.І.

СНЕЖАНЬ

 

1

Дабрачынная акцыя “Эстафета дабрыні”

Акцыя “Падаруй мару”

На працягу месяца

1-11

Кудласевіч Т.І.

кл.кіраўнікі настаўнікі

2

Тыдзень “Тэрыторыя незалежнасці”

(прафілактыка шкодных звычак)

05-09.12.

5-11

Кудласевіч Т.І.

3

Навагоднія святы “Сустрэча каля ялінкі”

23-37.12.

1-11

Андрэйкавец Н.І.,

Леська Г.А.

кл.кіраўнікі

4

Конкурс плакатаў “Цуда хопіць на ўсіх”

да 23.12.

4-11

Леська Г.А., кл.кіраўнікі

5

Конкурс навагодняй цацкі ”Цуда на Раздво”

да 23.12.

4-11

Дземка Н.І., кл.кіраўнікі

6

Вечарына “Калі хочаш быць здаровы”

03.12.

8-11

Леська Г.А.,

Пархомаў Э.М.

7

Удзел у раенных краязнаўчых чытаннях “Невядомае вядомае: гісторыя ў асобах” у рамках Года гістарчнай памяці

да 24.12.

8-11

Настаўнікі-прадметнікі

8

Мерапрыемствы да сусветнага дня барацьбы са СНІДам

01.12

5-11

Кудласевіч Т.І. класныя кіраўнікі

9

Раенныя фінальныя спаборніцтвы па баскетболе

снежань

8-11

Кудласевіч С.І.,

Рудзяк А.А.

10

Удзел у раенным этапе конкурса “ТэхнаЕлка”

да 20.12

1-11

Класныя кіраўнікі

 

 

Каляндар

мерапрыемстваў па выкананні плана выхаваўчай і ідэалагічнай работы  дзяржаўнай установы адукацыі “Альгомельская сярэдняя школа”

на 2022/2023 навучальны год

 

Назва мерапрыемстваў

Дата правядзення

Клас

Адказны

ВЕРАСЕНЬ

 

1

Урачыстая лінейка

Першы ўрок “Гістарычная памяць – дарога ў будучыню”

 

01.09.

1-11

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

2

Дзень беларускага пісьменства

03.09.

1-11

Талмачавец Н.А.

Класныя кіраўнікі

 

3

Тыдзень здароўя

05.09-10.09

1-11

Кл. кіраўнікі, нстаўнікі фізічнай культуры і здароўя

4

Тыдзень арганізацыі вучнёўскага самакіравання “Твой выбар” 

01-10.09.

1-11

Кл. кіраўнікі,

Леська Г.А.

5

Адзіны рэспубліканскі Дзень бяспекі

да 10.09.

1-11

Класныя кіраўнікі,

Пархомава Г.В.

6

Тыдзень піянерскіх спраў

05.09-10.09

4-8

Леська Г.А.

7

Тыдзень да Сусветнага Дня папярэджвання суіцыдаў “Жыві з пазітывам”

12.09.-16.09

8-11

Беразоўская Г.М., кл.кіраўнікі

8

Удзел у раенным конкурсе відэаролікаў “Салют піянерскаму збору”

Верасень красавік

5-8

Леська Г.А.

9

Свята першакласнікаў “Мы - першакласнікі”

30.09

1

Кудласевіч Л.А.

10

Акцыя “Чысты двор”

16.09.

4-11

Кл. кіраўнікі

11

Удзел у раенным конкурсе “АрхНавацыя – 2022”

30.09

1-11

Кл.кіраўнікі, настаўнікі

12

Вечарына “Школа цікавых урокаў”

24.09.

8-11

Леська Г.А.,

Музычына Н.В.

13

Дэкада па павышэнні інфармацыйнай культуры вучняў “Інтэрнэт – тэрыторыя адказнасці”

19.09-28.09

5-11

Беразоўская Г.М.,

Кудласевіч Т.І.

Кл.кіраўнікі

14

Акцыя па зборы макулатуры “Захавай дрэва – здай макулатуру”

16.09-30.10

1-11

Кл. кіраўнікі, настаўнікі

15

Конкурс відэаролікаў “Мая Беларусь – ад вескі да горада” (да Дня народнга адзінства)

 да 12.09.

1-11

Кл. кіраўнікі,

Карняйчук У.П.

16

Урачысты прыем у члены  ГА “БРПА”

29.09

5-11

Леська Г.А.,

кл.кіраўнікі

17

Алімпіяда “Расія і Беларусь: гістарычная і духоўная супольнасць”

верасень

5-11

Андрэйкавец Т.Ф.,

Карняйчук У.П.

18

Удзел у раенных спаборніцівах па турызму

да 30.09

7-11

Кудласевіч С.І.,

Карняйчук У.П.

19

Тэматычны тыдзень “Разам мы – Беларусь” (да Дня народнага адзінства)

12.09-17.09

1-11

Карняйчук У.П.

кл.кіраўнікі

20

Удзел у раенным этапе выстаўкі-конкурса дзіцячай творчасці “Таленты зямлі Берасцейскай”

да 30.09

1-11

Леська Г.А.

кл.кіраўнікі