Воспитательная работа

Каляндар

мерапрыемстваў па выкананні плана выхаваўчай і ідэалагічнай работы  дзяржаўнай установы адукацыі “Альгомельскі вучэбна-педагагічны комплекс –яслі-сад- сярэдняя школа”

на 2021/2022 навучальны год

 II чвэрць

Назва мерапрыемстваў

Дата правядзення

Клас

Адказны

ЛІСТАПАД

1

Тыдзень прававых ведаў “Адказнасць і права”

15.11-20.11

3-11

Кудласевіч Т.І., кл.кіраўнікі

2

Удзел у конкурсе камп’ютарных распрацовак “Патрыет.by”

да 30.11

5-11

Андрэйкавец К.І.

3

Тэматычная вечарына – дзелавая гульня “Падлетак і закон”

27.11.

8-11

Кудласевіч Т.І.,

Сімончык І.Ф.,

Савонава К.І.

5

Мерапрыемствы да 75-годдзя Г.В. Марчука

Лістапад-студзень

5-11

Настаўнікі-прадметнікі

6

Акцыя “Чысты двор”

12.11.

4-11

Кл.кіраўнікі

7

Выстава дэкаратыўна-прыкладной творчасці “Калядная зорка”

да 26.11.

4-11

Пархомава С.І.,

Пархомаў Э.М.

8

Правядзенне і ўдзел у раенным фотаконкурсе “Разам весела нам крочыць”

30.11

1-11

Кл.кіраўнікі

9

Конкурс даследчых работ “Адкрывая свет – адкрываю сябе”

14.11

5-11

Настаўнікі

10

Правядзенне і ўдзел у раенным конкурсе чытачоў “Відэастыхія”

20.11

1-4

Настаўнікі

11

Конкурс на лепшую выставу- прэзентацыю да Года народнага адзінства

да 15.11

2-11

Кл.кіраўнікі

12

Удзел у раенным фотаконкурсе “Імгненні турыстычнага сезона”

да 26.11

1-11

Кл.кіраўнікі

13

Удзел у конкурсе дзіцячых і маладзежных СМІ “START ПРЭС”

лістапад

8-11

Савонава К.І.,

Шаўчук Р.М.

14

Выстава-конкурс “Лед. Кветкі. Фантазія”

Лістапад-снежань

1-11

Пархомава С.І.

Кл.кіраўнікі

СНЕЖАНЬ

1

Дабрачынная акцыя “Эстафета дабрыні”

Акцыя “Падаруй мару”

На працягу месяца

1-11

Кудласевіч Т.І.,кл.кіраўнікі настаўнікі

2

Тыдзень “Тэрыторыя незалежнасці”

(прафілактыка шкодных звычак)

02-07.12.

5-11

Кудласевіч Т.І.

3

Навагоднія святы “Сустрэча каля ялінкі”

23-27.12.

1-11

Савонава К.І.,

Андрэйкавец Н.І. кл.кіраўнікі

4

Конкурс плакатаў “Цуда хопіць на ўсіх”

да 23.12.

4-11

Савонава К.І., кл.кіраўнікі

5

Конкурс навагодняй цацкі “Навагодні сюрпрыз”

да 23.12.

4-11

Негнядовіч М.В., Халімончык В.В.,

 кл.кіраўнікі

6

Вечарына “Калі хочаш быць здаровы”

05.12.

8-11

Савонава К.І.,

Пархомаў Э.М., кл.кіраўнікі

7

Удзел у раенным конкурсе літаратурных твораў розных жанраў “Дэбют” да Года народнага адзінства

да 28.12.

8-11

Настаўнікі-прадметнікі

8

Мерапрыемствы да сусветнага дня барацьбы са СНІДам

01.12

5-11

Савонава К.І.,

Кудласевіч Т.І., класныя кіраўнікі

9

Раенныя фінальныя спаборніцтвы па баскетболе

снежань

8-11

Кудласевіч С.І.,

Карняйчук У.П.

10

Удзел у раеннай краязнаўчай алімпіядзе

снежань

8-11

Сімончык І.Ф.

11

Удзел у раеннай канферэнцыі “Традыцыі рода і сям’і ў духоўным станаўленні асобы”

снежань

9-11

Андрэйкавец Н.І.,

Беразоўская Г.М.

12

Удзел у раенным этапе конкурса “ТэхнаЕлка”

да 20.12

1-11

Пархомава С.І.

Класныя кіраўнікі

13

Удзел у акцыі дзіцячых і маладзежных ініцыятыў “Нашы ідэі для Століншчыны”

да 30.12

1-11

Савонава К.І. кл.кіраўнікі

 

Каляндар

мерапрыемстваў па выкананні плана выхаваўчай і ідэалагічнай работы  дзяржаўнай установы адукацыі “Альгомельскі вучэбна-педагагічны комплекс –яслі-сад- сярэдняя школа”

на I чвэрць 2021/2022 навучальнага года 

Назва мерапрыемстваў

Дата правядзення

Клас

Адказны

ВЕРАСЕНЬ

1

Урачыстая лінейка

Першы ўрок “Адзінства беларускага народа – аснова незалежнай краіны”

 (1 ступень)

“Сіла краіны ў адзінстве народа”

( 2 ступень)

01.09.

1-11

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

2

Дзень беларускага пісьменства “Да 920-годдзя з дня нараджэння Еўфрасінні Полацкай”

04.09.

1-11

Н.А.Талмачавец

Класныя кіраўнікі

 

3

Тыдзень здароўя

07.09-12.09

1-11

Кл. кіраўнікі, нстаўнікі фізічнай культуры і здароўя

4

Тыдзень арганізацыі вучнёўскага самакіравання “Твой выбар” 

01-08.09.

1-11

Кл. кіраўнікі,

Савонава К.І.

5

Адзіны рэспубліканскі Дзень бсяпекі

да 10.09.

1-11

Класныя кіраўнікі

6

Тыдзень піянерскіх спраў

06.09-11.09

4-8

Савонава К.І.

7

Тыдзень да Сусветнага Дня папярэджвання суіцыдаў “Жыві з пазітывам”

06.09.-13.09

8-11

Беразоўская Г.М.,

кл.кіраўнікі

8

Удзел у раенным конкурсе відэаролікаў “Салют піянерскаму збору”

Верасень красавік

5-8

Савонава К.І.

9

Свята першакласнікаў “Мы - першакласнікі”

30.09

1

Дарошка Л.М.

10

Акцыя “Чысты двор”

17.09.

4-11

Кл. кіраўнікі

11

Удзел у раенным конкурсе “АрхНавацыя – 2021”

30.09

1-11

Кл.кіраўнікі, настаўнікі

12

Вечарына “Разам- мы сіла!”

Дыскатэка

18.09.

5-7

8-11

Савонава К.І., Кажаноўская Г.У.

13

Дэкада па павышэнні інфармацыйнай культуры вучняў “Інтэрнэт – тэрыторыя адказнасці”

13.09-18.09

5-11

Кудласевіч Т.І.,

Андрэйкавец К.І.

Кл.кіраўнікі

14

Акцыя па зборы макулатуры і металалома

16.09-30.09

1-11

Кл. кіраўнікі, настаўнікі

15

Тыдзень народнага адзінства

Адзіная інфармацыйная гадзіна “Духоўная згода – шлях да адзінства народаў”

 13.09-18.09

 

1-11

Савонава К.І.

Кл. кіраўнікі

16

Восеньскі легкаатлетычны крос

30.09.

5-11

Кудласевіч С.І.,

Карняйчук У.П.

17

Алімпіяда “Расія і Беларусь: гістарычная і духоўная агульнасць”

верасень

5-11

Андрэйкавец Т.Ф.

18

Удзел у раенным конкурсе “Радзіму праслаўляем – разам гуляем” у рамках рэспубліканскай акцыі “Я гэты край радзімаю заву”

да 30.09

7-11

Класныя кіраўнікі, настаўнікі

19

Удзел у патрыятычным праекце “Пусть не иссякнет памяти родник»  да 50-годдзя адкрыцця мемарыяла “Брэсцкая крэпасць-герой”

да 30.09

1-11

Карняйчук У.П.,кл.кіраўнікі

20

Удзел у раенным этапе выстаўкі-конкурса дзіцячай творчасці “Таленты зямлі Берасцейскай”

да 30.09

1-11

Пархомава С.І, кл.кіраўнікі

КАСТРЫЧНІК

 

1

Акцыя “Эстафета дабрыні” (да Дня пажылых людзей)

30.09-02.10

1-11

Савонава К.І.,

кл.кіраўнікі

2

Святочная праграма “Мы за ўсе ўдзячны вам”

01.10.

1-11

Савонава К.І.,

Андрэйкавец Н.І.

3

Конкурс віншавальнай паштоўкі “Прыміце нашы вішаванні”

Да 01.10.

2-11

Халімончык В.В., Пархомава С.І.

Кл. кіраўнікі

4

Удзел у раённым конкурсе “Энэргамарафон”

10.10.-28.11

4-11

Савонава К.І.,кл.кіраўнікі

5

Акцыя “Роднае сэрца” (да Дня маці)

14.10.

1-4

Янкоўская Г.А.,

Кудласевіч Л.А.,

Леська Г.А.

6

Агульнашкольны бацькоўскі сход

14.10.

 

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

7

Акцыя “Чысты двор”

11.10.

4-11

Кл.кіраўнікі

8

Вечарына “Залатая чараўніца восень”

23.10.

8-11

Савонава К.І.,

Дземка Н.А.

9

Квэст-гульня “Палескія Рабінзоны”

кастрычнік

5-8

Савонава К.І.

10

Інтэрактыўная акцыя па прафілактыцы злачынстваў

кастрычнік

4-11

Кудласевіч Т.І.

Кл.кіраўнікі

11

Дыскатэка

   09.10

5-7

Савонава К.І.,

Кл.кіраўнікі

12

Удзел у раенным этапе рэспубліканскай экспедыцыі “Маршрутамі памяці. Маршрутамі адзінства”

да 20.10

5-11

Карняйчук У.П.

Кл.кіраўнікі, настаўнікі

13

1-ы і 2-і этапы рэспубліканскай алімпіяды па фінансавай граматнасці

кастрычнік

 

Кудласевіч ВМ.

14

Удзел у турніры па інтэлектуальным гульням

кастрычнік-лістапад

8-9, 9-11

Савонава К.І.

15

Удзел у раенным конкурсе на лепшую арганізацыю работы па прыцягненні вучняў у розныя формы дасугавай занятасці

да 20.10

5-11

Класныя кіраўнікі