Воспитательная работа

Каляндар

мерапрыемстваў па выкананні плана выхаваўчай і ідэалагічнай работы  дзяржаўнай установы адукацыі “Альгомельскі вучэбна-педагагічны комплекс яслі-сад- сярэдняя школа”

на 2020/2021 навучальны год

 

Назва мерапрыемстваў

Дата правядзення

Клас

Адказны

ВЕРАСЕНЬ

 

1

Урачыстая линейка

Першы ўрок “Я вырас тут, і край мне гэты дарагі”

 

01.09.

1-11

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

2

Дзень беларускага пісьменства “Мая малая радзіма”

 

04.09.

1-11

Педагог-арганізатар

Класныя кіраўнікі

 

3

Тыдзень здароўя

07.09-12.09

1-11

Кл. кіраўнікі, нстаўнікі фізічнай культуры і здароўя

4

Тыдзень арганізацыі вучнёўскага самакіравання “Твой выбар” 

03-08.09.

1-11

Кл. кіраўнікі, Карняйчук У.П.

5

Конкурс творчых работ “Скарбы маёй сям’і” у рамках рэспубліканскай акцыі “Я гэты край Радзімаю заву”

да 05.09.

5-11

Класныя кіраўнікі,

Педагог-арганізатар

6

Тыдзень піянерскіх спраў, прысвечаны 30-годдзю ГА “БРПА”

07.09-12.09

4-8

Карняйчук У.П.

7

Тыдзень да Сусветнага Дня папярэджвання суіцыдаў

07.09.-12.09

8-11

Беразоўская Г.М.

8

Піянерскае свята “Агеньчык запрашае сяброў”

15.09

5-8

Карняйчук У.П.

9

Свята першакласнікаў “30 дзён у школе”

30.09

1

Халімончык В.В.

10

Акцыя “Чысты двор”

17.09.

4-11

Кл. кіраўнікі

11

Конкурс «Войны священные страницы навеки в памяти людской»

1.09

1-11

Кл.кіраўнікі

12

Вечарына “Сцяжынкамі роднага краю” (да Года малай радзімы)

26.09.

8-11

Карняйчук У.П.,

Андрэйкавец Т.Ф.

13

Прыём малодшых школьнікаў у “Акцябраты”

13.09.

2

Карняйчук У.П.

14

Акцыя па зборы макулатуры і металалома

16.09-30.09

1-11

Кл. кіраўнікі

15

Арганізацыя экскурсій “Мая краіна – Беларусь”

На працягу года

1-11

Класныя кіраўнікі

16

Восеньскі легкаатлетычны крос

30.09.

5-11

Кудласевіч С.І.

КАСТРЫЧНІК

 

1

Акцыя “Дабру адчыняюцца сэрцы” (да Дня пажылых людзей)

30.09-02.10

1-11

Педагог-аргнізатар; кл.кіраўнікі

2

Святочная праграма “З любоўю да вас, настаўнікі”

03.10.

1-11

Карняйчук У.П.,

Андрэйкавец Н.І.

3

Конкурс віншавальнай паштоўкі “Настаўнікі, віншуем вас са святам”

03.10.

2-11

Кл. кіраўнікі

4

Удзел у раённым конкурсе “Энергамарафон”

10.10.-28.11

4-11

Педагог-аргнізатар; кл.кіраўнікі

5

Літаратурна-музычны часопіс “Мілей на свеце нікога няма, чым маці мая дарагая”

14.10.

1-4

Дарошка Л.М.,

Негнядовіч М.В.

6

Агульнашкольны бацькоўскі сход

14.10.

 

Адміністрацыя,

кл. кіраўнікі

7

Акцыя “Чысты двор”

11.10.

4-11

Кл.кіраўнікі

8

Вечарына “Міс – залатая восень”

10.10.

8-11

Карняйчук У.П.,

Кудласевіч В.М.

9

Вечарына “Цікавая гісторыя”

24.10.

8-11

Карняйчук У.П.,

Мазгова М.М.

10

Правядзенне алімпійскага ўрока

14.10

5-11

Кудласевіч С.І.,

Карнеяйчук У.П.,

класныя кіраўнікі

11

Класныя мерапрыемствы да 75-годдзя Арганізацыі Аб’яднаных нацый

24.10.2020

5-11

Класныя кіраўнікі

12

Конкурс фотаздымкаў “Мая сям’я у гісторыі краіны”

Да 30.10

5-11

Класныя кіраўнікі

13

Удзел у раённым конкурсе акцябрацкіх груп “Суперзвёздочка”

кастрычнік

 

Карняйчук У.П.

14

Удзел у турніры па інтэлектуальным гульням

 

8-9, 9-11

Карняйчук У.П.

15

Конкурс “Падарожжа па малой Радзіме” у рамках рэспубліканскага праекта “Збяры Беларусь у сваім сэрцы”

да 20.10

5-11

Класныя кіраўнікі